About Certe Revision

Certe Revision is an audit firm with long experience from various businesses where all audits are performed with a common view on how audit work should be done.

The name Certe Revision means secure audit in Latin and forms the basis of the company’s philosophy.

Certe Revision wants to be something else than a traditional auditing firm, that the clients hire because of legal obligations. Therefore, they have instead built a personal and cost-effective company that helps customers become profitable by continuously and proactive act as advisors.
Certe Revision works closely with its’ customers to help them navigate their way through stringent regulations in a simple and straightforward way. Customers know that Certe Revision works for their success and can trust that the advice they receive is of the highest quality.

Today, the company consists of sixteen highly qualified and competent employees.



Claes Sjöblom

Verksamhetschef som gärna tillbringar fritiden i skärgården tillsammans med familjen, samt med ett stort intresse för näringslivsfrågor, politik och aktiemarknad.

070-618 79 38
claes.sjoblom@certe.se

Magnus Wallenius

Auktoriserad revisor som gillar att umgås med familj och vänner, åka skidor och träna.

070-618 79 46
magnus.wallenius@certe.se

Daniel Hjälm

Auktoriserad revisor som gillar att umgås med vänner, god mat, rött vin och att resa. Stolt husse till Siri.

070-618 79 55
daniel.hjalm@certe.se

Mikael Siverwall

Auktoriserad revisor som ägnar sin fritid åt mountainbike, skoter och fiske.

070-618 79 43
mikael.siverwall@certe.se

Mikael Jonsson

Auktoriserad revisor med stort intresse för språk. Tidigare musiksoldat som gillar att spela bandy och åka längdskidor.

070-618 79 33
mikael.jonsson@certe.se

Petter Kindlund

Auktoriserad revisor som uppskattar fotboll, träning och sällskapsspel samt en bättre frukost i solen.

070-618 79 35
petter.kindlund@certe.se

Martin Högberg

Revisor som är en livsnjutare och mycket intresserad och duktig på att laga mat.

070-748 24 92
martin.hogberg@certe.se

Sanja Nikodijevic

Revisor som brinner för inredning och detaljer som sätter en guldkant på vardagen. Älskar långa strandpromenader.

070-618 79 49
Sanja.nikodijevic@certe.se

Andrea Westin

Revisor som uppskattar god mat och som gärna ägnar fritiden åt familjen, träning och bakning.

070-618 79 95
andrea.westin@certe.se

Susanne Nordin

Revisor som älskar livets kontraster. Spenderar gärna ledig tid på sin favorit-ö, Runmarö, eller på ett par skidor i Härjedalens fjäll.

070-618 79 23
susanne.nordin@certe.se

Nicklas Granath

Revisor som ägnar fritiden till sport, resor och goda vänner.

070-618 79 47
nicklas.granath@certe.se

Sofi Blomkvist

Älskar att umgås med min familj och vänner. Uppskattar god mat samt att laga den.

08-641 53 60
sofi.blomkvist@certe.se

Marcus Bruzelius

Revisor med stort intresse för mat, musik och vintersport.

070-6187948
marcus.bruzelius@certe.se

William Johansson

Revisor och stolt västgöte som sadlat om från grönkläder till kostym. Fritiden spenderas helst med nära och kära men också vid gymmet.

070-6187951
william.johansson@certe.se

Sabina Söderström

Revisor som tycker om att ägna fritiden åt familj och vänner, mysiga hemmakvällar och som gärna njuter av en kopp kaffe i solen.

070-6187975
sabina.soderstrom@certe.se